ROZDANIE NAGRÓD W KONKURSIE "MISTRZ WIEDZY O TRZEBINI"

W dniu 24 czerwca 2017r. podczas  Pikniku Rodzinnego w ramach obchodów Dni Trzebini  odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie o tytuł "Mistrza Wiedzy o Trzebini", stanowiące wspólne przedsięwzięcie Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Asnyka w Trzebini.

W konkursie, który tym razem odbywał się w ramach obchodów 200-lecia uzyskania przez Trzebinię praw miejskich, zmierzyło się ogółem 25 uczestników ze szkół podstawowych (SP nr 4, SP nr 6 oraz szkoły w Psarach, Młoszowej, Czyżówce i Dulowej), a także  gimnazjalnych (Gm. nr 1 i nr 3) z terenu gminy Trzebinia. Warunkiem przystąpienia do konkursu było napisanie pracy literackiej na jeden z trzech tematów: 1. Przeszłość – „Opowieści z babcinego sekretarzyka” 2. Współczesność – „Gdybym był Burmistrzem… czyli co chciałbym zrobić dla Trzebini i jej mieszkańców”, 3. Przyszłość, czyli  „Trzebinia za kolejnych 200 lat? – najciekawsze i najwyżej ocenione teksty są dostępne na stronie biblioteki :
Po zsumowaniu ocen za test kwalifikacyjny i pracę literacką, w ścisłym finale znalazło się 10 uczestników: Jakub Bieniek, Julia Biskup, Emilia Czapor, Weronika Koryczan, Magdalena Kraciuk, Agata Malczyk, Estera Mitka, Oskar Noworyta,  Natalia Trochimiak i Filip Rzeszutko.  Na półmetku konkursu liderem był Jakub Bieniek (z SP nr 6 w Trzebini).  Finaliści przystąpili  do pisania testu o większym stopniu trudności oraz do konkurencji związanej z rozpoznawaniem najstarszych budowli w Trzebini. Po podsumowaniu wyników, okazało się że pozycję lidera utrzymał Jakub Bieniek, który uzyskał w konkursie 64 punkty na 75 możliwych i uzyskał w ten sposób tytuł Mistrza Wiedzy o Trzebini na rok szkolny 2017/2018. Mistrz nie dał szansy swoim konkurentom, konsekwentnie wyprzedzając ich we wszystkich konkurencjach – za wyjątkiem pracy literackiej, w której to dyscyplinie przegrał o 0,5 pkt z młodzieżą z Gimnazjum nr 3.  Podczas Dni Trzebini, w imieniu Jakuba Bieńka, nagrodę odebrała mama i siostra.
Miejsca drugiego nie przyznano. Miejsce III zajęli  (ex aequo) Natalia Trochimiak i Oskar Noworyta, którzy uzyskali po 57,5 pkt. Miejsce IV uzyskał  Filip Rzeszutko z wynikiem 55,5 pkt. Na miejscu V uplasowała się Julia Biskup z Gimnazjum nr 1 w Trzebini, z wynikiem 54 pkt. Miejsce VI uzyskała Weronika Koryczan z Gimnazjum nr 3 z wynikiem 53,5 pkt.  Wszyscy uczestnicy finału otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Trzebini.  Nagrody wręczała Dyrektor SP nr 6 Małgorzata Stryjniak oraz organizatorki konkursu – Jolanta Piskorz i Violetta Zakrzewska. Od 2010 r. konkurs o Trzebini jest wspólnym projektem Szkoły Podstawowej nr 6 i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Asnyka w Trzebini. Finaliści, którzy nie mogli być obecni na uroczystym rozdaniu nagród podczas Dni Trzebini, mogą je odebrać w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Asnyka – w Czytelni Czasopism (w okresie wakacyjnym czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach 10,00-18,00).

Jesteś tutaj: Start News ROZDANIE NAGRÓD W KONKURSIE "MISTRZ WIEDZY O TRZEBINI"