ŻYWA BIBLIOTEKA PO RAZ DRUGI!

Chcesz poznać historię inną niż większość? Chcesz porozmawiać z ciekawymi osobowościami? Chcesz spędzić czas  inaczej niż dotychczas? Zatem zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Trzebini! Żywa Biblioteka zagości w naszej Bibliotece po raz drugi!

To właśnie u nas 9 czerwca w godzinach od 16:00 do 22:00 będziesz mieć okazję do rozmowy z Żywymi Książkami – osobami postrzeganymi stereotypowo i mogącymi doświadczać dyskryminacji.
Dokładnie tak, jak w każdej bibliotece wybierzesz tytuł, a bibliotekarz zaprowadzi Cię na właściwie miejsce, gdzie będzie czekać na Ciebie Książka. Tym razem zamiast tradycyjnej lektury, będziesz mógł/mogła porozmawiać w cztery oczy, w przyjaznej, pełnej otwartości     i życzliwości atmosferze, o doświadczeniach wybranej osoby. Przyjdź, przeczytaj, przekonaj się!
W tym roku czytamy:

1.    Damian. Od Nigerii do Polski.
2.    Piotr. Osoba z depresją.
3.    Michał. Doświadczając homofobii.
4.    Kasia. Kobieta, która żyje z kobietą.
5.    Michał. Niewierzący od urodzenia.
6.    Sebastian. W obcym ciele.
7.    Serhii. Wszędzie, ale nigdzie. Migrant nie z wyboru, ale z powołania.
8.    Gosia. Alkoholiczka.
9.    Wojtek. Gej.
10.    Sylwia. Wegetarianka.
11.    Jacek. Aktywizm zaczyna się po 60 – tce.
12.    Gosia. Weganka.
13.    Kamila. Muzułmanka.
14.    Guna. Łotwo, ojczyzno moja!
15.    Adam. SB-cki „oprawca”.

Katalog "Żywych Książek" będzie uzupełniany  na bieżąco!

Jesteś tutaj: Start News ŻYWA BIBLIOTEKA PO RAZ DRUGI!