ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

Przypadający 17 lutego  Światowy Dzień Kota obchodzony jest w Polsce od 2006 roku. Ma on na celu podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły. Jego założeniem jest także uwrażliwienie ludzi na, często, trudny koci los. Wszystkim Kociętom, Kotkom i Kotom z okazji ich święta życzymy, aby w każdym domu „płynęła rzeka pełna mleka”, a dni upływały im wolne od kocich smutków i smuteczków. A ich właścicielom - wielu wieczorów z pasjonującą lekturą w ręku i mruczącym pupilem  u boku.
Wszystkich naszych Czytelników z kolei serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Biblioteki i zapoznania się z ofertą czytelniczą poświęconą kotom, a także do lektury czasopisma o kotach „ Kocie sprawy”.
Szczególnie zachęcamy do wzięcia udziału w atrakcjach przygotowanych z okazji Światowego Dnia Kota, które czekają na naszych Czytelników 17 lutego. Przyjdźcie z kotem w dowolnej postaci i weźcie udział w quizie z kotem w tle.

Jesteś tutaj: Start Aktualności Archiwum News ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA