Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2013/pegaz/Antoni_Korycik oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.


Od czerwcu 2003 roku na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama  Asnyka    w Trzebini istnieje Galeria „PEGAZ”.  Jej powstanie związane było ze zwiększającym się zainteresowaniem mieszkańców naszego terenu różnego rodzaju formami twórczości artystycznej. Pracownicy biblioteki dostrzegli wówczas, że Trzebinię zamieszkuje wielu utalentowanych ludzi, których twórczość mogłaby być przedstawiona naszym czytelnikom   w formie indywidualnych wystaw. Z czasem idea ta rozszerzyła się również na twórców spoza Trzebini i objęła swoim zasięgiem zarówno artystów profesjonalnych - często mających na swoim koncie szereg wystaw krajowych i zagranicznych - jak też osoby uzdolnione artystycznie, skupione zwykle w stowarzyszeniach artystów nieprofesjonalnych, czy wreszcie uzdolnioną plastycznie młodzież. Galeria nieprzerwanie prowadzi swoją działalność po dzień dzisiejszy zapraszając wszystkich zainteresowanych artystów do prezentowania swoich prac.


 

WYSTAWA MALARSTWA ANTONIEGO KORYCIKA

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2013/pegaz/Antoni_Korycik oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W Galerii Pegaz została zaprezentowana wystawa prac Pana Antoniego Korycika. Marzec-Kwiecień 2013

 

ANTONI KORYCIK

Urodził się w  1942 r. w Chełmku, gdzie nadal mieszka i tworzy. Pracuje w tamtejszym zakładzie obuwniczym.  Po przepracowaniu 40 lat przechodzi na emeryturę. Od 1965 r. do dnia dzisiejszego interesuje się twórczością plastyczną i jej propagowaniem. Malarz, rzeźbiarz o znaczącym dorobku artystycznym. Czołowy animator, założyciel Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Chełmku. Inicjator i komisarz ogólnopolskich plenerów malarskich i rzeźbiarskich, których plonem jest unikalna i oryginalna plenerowa galeria rzeźby w Chełmku, Trzebini, Bornym Sulinowie, Alwerni (Grojcu). Ogromnie twórcza i społecznikowska pasja oraz wieloletnia praca zostały docenione przez Wojewodę Bielskiego i w 1987 r. odznaczono go brązową odznaką za zasługi dla woj. Bielskiego. Nagrodziła go również Rada Krajowa RSTK w Warszawie. W listopadzie 2005 r. odznaczono go Srebrnym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP, a w 2009 r. otrzymuje honorową odznakę „Zasłużony Dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2011 r. od Społecznej Kapituły otrzymuje „Medal Honorowy” im. Jakuba Wojciechowskiego za zasługi dla kultury robotniczej.  Rocznie uczestniczy w kilkunastu plenerach w Polsce i zagranicą. Na stałe współpracuje z młodzieżą i angażuje się w organizowanie różnych imprez kulturalnych.

 {gallery}/galeria/2013/pegaz/Antoni_Korycik{/gallery}

Jesteś tutaj: Start Aktualności Galeria PEGAZ WYSTAWA MALARSTWA ANTONIEGO KORYCIKA