Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2013/wystawa_J_Momot oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.


Od czerwcu 2003 roku na terenie Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama  Asnyka    w Trzebini istnieje Galeria „PEGAZ”.  Jej powstanie związane było ze zwiększającym się zainteresowaniem mieszkańców naszego terenu różnego rodzaju formami twórczości artystycznej. Pracownicy biblioteki dostrzegli wówczas, że Trzebinię zamieszkuje wielu utalentowanych ludzi, których twórczość mogłaby być przedstawiona naszym czytelnikom   w formie indywidualnych wystaw. Z czasem idea ta rozszerzyła się również na twórców spoza Trzebini i objęła swoim zasięgiem zarówno artystów profesjonalnych - często mających na swoim koncie szereg wystaw krajowych i zagranicznych - jak też osoby uzdolnione artystycznie, skupione zwykle w stowarzyszeniach artystów nieprofesjonalnych, czy wreszcie uzdolnioną plastycznie młodzież. Galeria nieprzerwanie prowadzi swoją działalność po dzień dzisiejszy zapraszając wszystkich zainteresowanych artystów do prezentowania swoich prac.


 

Portrety, kwiaty i inne tematy...

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2013/wystawa_J_Momot oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy Pani Józefy Momot "Portrety, kwiaty i inne tematy...". Prace wystawione będą do połowy lipca, w godzinach otwarcia Biblioteki.

Józefa Momot urodziła się 7 marca 1951 roku. Od urodzenia jest mieszkanką Podolsza. Pracowała w Ośrodku Kultury w Zatorze – Bibliotece Publicznej – Filii Podolsze. Obecnie jest na emeryturze. Od dzieciństwa interesowało ją malarstwo, historia sztuki, wszelkie zagadnienia dotyczące kultury oraz nauki pokrewne kulturze. Jest magistrem pedagogiki, ukończyła Policealne Studium Bibliotekarskie w Krakowie oraz Pedagogikę Pracy Kulturalno-Oświatowej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. W 2004 r. uzupełniła kwalifikacje nauczycielskie kończąc studia podyplomowe w Wyższej Szkole Pedagogiczno-Filozoficznej Ignatianum w Krakowie na kierunku Sztuka (edukacja artystyczna). Należy do Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury Grupa Na Zamku w Oświęcimiu od początku istnienia grupy, której od roku 2005 jest prezesem. Poprzednio pełniła funkcję wiceprezesa . Od wielu lat organizowała różne imprezy artystyczne, konkursy, inscenizacje, zarówno w bibliotece, jak i w Ośrodku Kultury. Wielokrotnie uczestniczyła z grupą dzieci i młodzieży w przeglądach recytatorskich, plastycznych, piosenkarskich, przygotowując młodzież do twórczej i artystycznej działalności (także na szczeblu powiatowym i wojewódzkim). Sama również para się twórczością artystyczną.

Rodzinne zamiłowanie do sztuki realizuje tworząc obrazy o bardzo zróżnicowanej tematyce (kwiaty, zwierzęta, zwł. Konie, portrety, ikony, kolaże, maluje szkło i ceramikę). Prowadziła także zajęcia plastyczne z dziećmi i młodzieżą. Organizowała wystawy twórców o różnej tematyce. W Zatorze była organizatorem 9 Ogólnopolskich Plenerów Malarsko-Rzeźbiarskich, w których artyści z całej Polski utrwalali piękno naszej Ojczyzny. Była także współorganizatorem plenerów organizowanych przez grupę Na Zamku. Uczestniczyła w ok. 30 plenerach ogólnopolskich i międzynarodowych. Swoje prace zaprezentowała na ok. 20 wystawach indywidualnych i tyluż zbiorowych.

{gallery}/galeria/2013/wystawa_J_Momot{/gallery}

Jesteś tutaj: Start Aktualności Galeria PEGAZ Portrety, kwiaty i inne tematy...