Błąd
  • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów galeria/2013/tydzien_z_internetem oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

TYDZIEŃ Z INTERNETEM- GENEALOGICZNIE

22 marca 2013 roku (piątek) zaproszono, wielopokoleniowe rodziny do biblioteki na spotkanie „Zasadź drzewo w Internecie”, zorganizowane w ramach międzynarodowej kampanii „Tydzień z Internetem 2013”, która ma zachęcić do korzystania z sieci, a także pokazać różne ciekawe i pożyteczne zasoby, jakie można w niej znaleźć. Wraz z Gościem specjalnym - historykiem, członkiem Polskiego Towarzystwa Genealogicznego,  PIOTREM MATANEM - zachęcaliśmy do wspólnego odkrywania tajników Internetu.

Podczas spotkania „Zasadź drzewo w Internecie” uczestnicy sprawdzili w sieci, gdzie w Polsce mieszkają osoby noszące takie samo nazwisko. Odpowiadali na pytania dotyczące relacji między członkami rodziny. Kolejnym krokiem było poznanie znaczenia imion i nazwisk z wykorzystaniem narzędzi internetowych.

Spotkanie było okazją do dobrej zabawy, integracji i wspólnego odkrywania Internetu. Uczestnicy zarejestrowali także swój udział na stronie kampanii Tydzień z Internetem 2013. Znajduje się tam licznik, dzięki któremu będzie wiadomo, ile osób wzięło udział w akcji w poszczególnych krajach.

Tydzień z Internetem 2013 to międzynarodowa kampania trwająca od 18 do 24 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe. W poprzednich dwóch edycjach udział wzięło ponad 250 tysięcy osób z kilkudziesięciu krajów, w tym 15 tysięcy osób z Polski. Polską edycję kampanii koordynują: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundacja Pomocy Matematykom i Informatykom.

{gallery}/galeria/2013/tydzien_z_internetem{/gallery}

Jesteś tutaj: Start Aktualności Wydarzenia TYDZIEŃ Z INTERNETEM- GENEALOGICZNIE