JERZY OMELCZUK - ARTYSTA MALUJĄCY USTAMI

Zapraszamy do obejrzenia nowej wystawy w bibliotecznej Galerii Pegaz. Prezentujemy tam prace artysty malarza Jerzego Omelczuka, a wśród nich pejzaże, portrety, zwierzęta… Tematyka prac odzwierciedla efekty kontemplacji świata przez artystę. Obrazy Omelczuka często bywają komentarzem do aktualnych wydarzeń, wyrazem zachwytu, czy lęku.

Wśród prezentowanych dzieł wyróżnia się cykl portretów: „Wielcy Polacy”. Upamiętnia on polityków, duchowni, artystów i  społeczników, którzy w jakiś sposób są ważni dla artysty. Zostali sportretowani jako osoby dostojne, wyrastające ponad przeciętność.  Obecnie cykl obejmuje 19 postaci, wśród nich sylwetki m. in. Jana Pawła II, Józefa Piłsudskiego, Gabriela Narutowicza, Szymona Kobylińskiego, Ignacego Jana Paderewskiego i innych.

(tekst opracowany na podstawie folderu „Jerzy Omelczuk Malarstwo")

Jesteś tutaj: Start Aktualności Wystawy JERZY OMELCZUK - ARTYSTA MALUJĄCY USTAMI