AKCJA "SPRZĄTANIE ŚWIATA"

W ramach akcji Sprzątania Świata pt. "Nie ma śmieci - są surowce" młodzież ze szkoły podstawowej w Lgocie uczestniczyła w warsztatach plastycznych, które polegały na wykorzystaniu plastikowych opakowań do zrobienia różnych przedmiotów.

Czytaj więcej...

TOLKIEN NA START!

Poniedziałkowe spotkanie upłynęło pod znakiem świata smoków, gadających psów i magicznych przedmiotów. Razem z dziećmi czytaliśmy bowiem fragmenty książki pt:”Tolkien Dzieciom”. Ten popularny autor powieści fantasy wciąż cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród młodszych, jak i starszych czytelników. A ekranizacje jego powieści przyciągają tłumy przed ekrany! Nic dziwnego zatem, że i na naszej Filii Tolkien cieszy się ogromną popularnością!

Czytaj więcej...

BRACIA GRIMM PO RAZ DRUGI

Także dziś wspólnie czytaliśmy baśnie braci Grimm. Zastanawialiśmy się czy każda baśń i bajką muszą zawierać morał i ile elementów rzeczywistych może być w takich utworach. Na zakończenie spotkania dzieci wspólnie wykonały prace plastyczne do dowolnej baśni autorstwa braci Grimm.

Czytaj więcej...

WAKACJE Z KSIĄŻKĄ W TLE

Bracia Grimm w głównej roli – tak dziś było na naszej filii bibliotecznej w Lgocie. „Pod lupę tym razem wzięliśmy” Aurorę, główną bohaterkę utworu „Śpiąca królewna”.  Czy zła wróżka miała rację rzucając czar na królewnę? Czy 100 lat snu to dużo, czy mało? Co w tym czasie może się zmienić? I czy baśń musi mieć szczęśliwe zakończenie? To tylko kilka przykładowych pytań, na które po wspólnej lekturze odpowiadały dzieci.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE Z "AKADEMIĄ PANA KLEKSA"

Motywem przewodnim dzisiejszej lekcji bibliotecznej było wspólne czytanie najbardziej znanego chyba utworu Jana Brzechwy dla klas 4-tych. Wspólnie z klasą 4-tą z pobliskiej Szkoły Podstawowej i ich Wychowawcą omawialiśmy też tematykę „Akademii Pana Kleksa”, a na zakończenie dzieci opowiadały, jaka mogłaby być szkoła ich marzeń i czy Pan Kleks znalazłby miejsce w dzisiejszej rzeczywistości.

Czytaj więcej...

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Adama Asnyka

ul. Narutowicza 10
32-540 Trzebinia

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 32-612-13-98

NIP: 628-11-80-208

Jesteś tutaj: Start Filia nr 6 - Lgota Aktualności