W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

Dzisiejsze spotkanie z uczniami klas II i III wprowadziło nas powoli w świąteczny nastrój. Na zajęciach zorganizowanych wspólnie przez Bibliotekę i Dom Kultury dzieci wykonywały choinkowe ozdoby. Mikołaje, renifery, bombki…. Wszystkie piękne i kolorowe! A atrakcją dla uczestników był zainicjowany i przeprowadzony wywiad ze Świętym Mikołajem.

Czytaj więcej...

PACZKA LITERACKA

Nasza Biblioteka wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Paczka Literacka”. Z radością możemy powiedzieć, że znaleźliśmy się w gronie wyróżnionych taką właśnie paczką. W związku z tym Filia Biblioteczna w Czyżówce zorganizowała spotkanie z książką w tle. Na warsztat zgromadzeni czytelnicy wybrali książkę „Zdrowy apetyt”. Wspólnie odczytywaliśmy wybrane fragmenty, aby potem omawiać zagadnienia związane z zasadami zdrowego odżywiania. Dyskusjom nie było końca….

Czytaj więcej...

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Nasza filia wraz z Domem Kultury w Czyżówce zorganizowała spotkanie z przedszkolakami. Powód był wyjątkowy – Dzień Postaci z Bajek. Dzieci wykazały się wspaniałą znajomością bajek, ich treści i autorów. Każdy dorosły byłby pod wrażeniem ich wiedzy! Na zakończenie spotkania przedszkolaki wykonywały podobizny liska Chytruska, bohatera wiersza „O lisku Chytrusku i jego bracie Morusku”.

Czytaj więcej...

LEKCJA BIBLIOTECZNA

Bibliotekę w Czyżówce odwiedziły maluchy z tutejszego przedszkola, które zapoznały się z książkami przeznaczonymi dla nich i wysłuchały kilku fragmentów bajek.

Czytaj więcej...

"PAN KULECZKA I JEGO PRZYGODY"

Tym razem podczas spotkania czytaliśmy razem wybrane książki Wojciecha Widłaka. Ich głównym bohaterem jest Pan Kuleczka i jego przyjaciele, z których każdy ma swoje wyjątkowe miejsce w jego sercu. Pan Kuleczka bez problemu potrafi pocieszyć lub zapanować nad swoimi niesfornymi i ciekawymi świata pupilami. W jego bajkowym świecie nigdy nie jest nudno i dlatego dzieci tak chętnie sięgają po serię Wojciecha Widłaka.

Czytaj więcej...

Miejska Biblioteka Publiczna
im. Adama Asnyka

ul. Narutowicza 10
32-540 Trzebinia

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel.: 32-612-13-98

NIP: 628-11-80-208

Jesteś tutaj: Start Filia nr 7 - Czyżówka Aktualności